Udržování sportovního vozu v kondici


Udržování sportovního vozu v kondici

Zajistit, aby byl váš sportovní vůz neustále v kondici, není obtížné. Stačí preventivní údržba, abyste se vyhnuli nepříjemnostem s odvozem do servisu, když vám náhle zhasne motor nebo se rozsvítí kontrolky na ovládacím panelu.

Jedním z předních světových výrobců automobilů je BMW. Ne každý si může dovolit koupit sportovní vůz od této společnosti, ale zde je několik tipů, které vám pomohou udržovat váš sportovní vůz…Než vyjedete na projížďku, je vhodné zkontrolovat brzdy, pneumatiky, olej a systém řízení, abyste se ujistili, že je vše v pořádku. Pokud během jízdy uslyšíte zvuk nebo hluk, který tam předtím nebyl, odvezte vůz ke svému mechanikovi nebo do místního servisu a nechte ho zkontrolovat.

Nechte mechanika zkontrolovat všechny součásti nebo systém zapalování, například: zkontrolujte zapalovací svíčky, protože jejich stav je velmi dobrým ukazatelem toho, jak motor funguje. Měly by se měnit každých 100 000 km, ale není na škodu je zkontrolovat každých 30 000 km, abyste měli jistotu, že je vše v pořádku.

Rotor a víčko rozdělovače jsou vyrobeny z plastu, který se časem opotřebením zhoršuje. Abyste se ujistili, že nezpůsobují žádné problémy při startování vozidla, nechte je zkontrolovat.

Filtr působí jako ochrana proti rzi a jiným škodlivým předmětům, které mohou narušit výkon vozidla. Existuje několik filtrů, například olejový nebo palivový. Tyto filtry by se měly kontrolovat často – přibližně každých 3 000 km.

Počet ujetých kilometrů lze zkontrolovat tak, že se spočítá množství zakoupeného paliva a počet ujetých kilometrů, které ukazuje tachometr před a po natankování. Pokud dojde k náhlé změně počtu mil na galon, buďte znepokojeni a odvezte vůz do servisu k analýze.

V případě, že se na vozidle rozsvítí kontrolky snímačů, odstavte vozidlo na krajnici a poté zavolejte pomoc. Existuje možnost, že problém bude možné odstranit tam, nebo bude nutné vůz odtáhnout do servisu.

I když jsou sportovní vozy vybaveny lepšími a chytřejšími motory, stále existuje možnost, že se něco pokazí. Při dodržení všech bezpečnostních opatření může řidič bezpečně dojet na místo, kam chce.