Sports Cars Parade


Sports Cars Parade

Rok 2006 nabízí několik nových designů sportovních vozů – od exteriérových částí karoserie až po propracovanější interiér. Jedním z dosud nejvyhledávanějších sportovních vozů je výkonný Saturn Ion 2006 – jeho záviděníhodná karoserie odolná proti korozi a promáčknutí a přidaný výkon. Díky svým dodatečným rozměrům má kombinaci čtyřdveřového kupé a sedanu z roku 2003, restylizovanou elegantním modernismem a malými zadními vstupními dveřmi. Čtyřstupňová převodovka byla nahrazena pětistupňovou automatickou převodovkou. Cena se mohla pohybovat od 12 000 do necelých 20 000 dolarů za vůz.

Další v řadě je Mazda MX-5 Miata, která byla představena za 28 000 USD jako doporučenou maloobchodní cenu výrobce. Je za rozumnou cenu, má zabudovaný systém pro bezklíčový vstup, klimatizaci, dvě sedadla a volant potažený kůží. Má šestistupňovou manuální převodovku, kožená sedadla a volitelné sportovní odpružení s 2,0litrovým motorem s dvojitou horní vačkou a čtyřválcem. Prostor poskytovaný v zavazadlovém prostoru je 5,3 krychlové stopy. Snížená karoserie a zadní pneumatiky však nejsou koncipovány pro použití v blátivém nebo zasněženém období.

Přichází další americká legenda úspěchů – Ford Mustang s víceventilovou horní vačkou, která generuje 300 koní. Tento moderní vůz inspirovaný retro stylem je rychlejší a pohotovější než kdykoli předtím. K dostání je za cenu kolem 21 000 dolarů a je dobře vybaven v provedení kabriolet i kupé. Fanoušci si mohou vybrat mezi motory s automatickou a manuální převodovkou. Pneumatiky jsou trendy o velikosti 18 palců…. Od svého představení v roce 1964 si jméno Ford Mustang již více než 40 let konkuruje s vozy Firebird, Camaro, Barracuda atd. a stojí si za svým jménem.

Pro ty, kteří hledají nápadný a honosný sportovní vůz s výkonem šplhajícím do nebe, je lepší volbou Cadillac XLR. Přístup je přecitlivělý, sofistikovaný, dominantní a jedinečný s atraktivním interiérem a kabrioletem s pevnou střechou, do kterého se dá nastoupit a vystoupit za pouhých třicet sekund. Nabízí rezolutní záběr a vynikající jízdní vlastnosti v ohnivém provedení s motorem o výkonu 320 koní. Je dokonce rychlejší než Jaguar XK8, Mercedes SL500 a Lexus SC430 je tichý stroj, ať už je kabriolet nahoře, nebo dole.

To jsou jen některé z nejznámějších sportovních vozů letošního roku. Vášniví řidiči a sběratelé se teprve začínají věnovat vlastnímu výzkumu a zanedlouho budou tyto vozy vyhledávány buď jako sběratelské kousky, nebo pro soukromé účely… Je pravda, že tyto sportovní vozy jsou hračkami pro „velké kluky“.