Škoda Kamiq je parťákem vhodným nejen do města


Škoda Kamiq je parťákem vhodným nejen do města

Pokrok rozhodně nelze zastavit, i tak by se dal krátce okomentovat další počin mladoboleslavské automobilky, která tentokrát cílí hlavně na projížďky po větších městech. Model Kamiq prokličkuje ulicemi s elegancí sobě vlastní a těší se, až vám bude moci představit vše, co umí.

Čtvrté SUV slavné značky, Škoda, která přišla na evropský trh v roce 2019 a stále se hřeje na výsluní popularity. Proč se s ním krátce neseznámit? Hodně myslí i na praktičnost, nechybí parkovací senzory, které budete jistě využívat každý den.

Stejná šířka jako třeba u Scaly

Podobnost s jinými modely věhlasné automobilky se nezapře, Škoda Kamiq má tutéž šířku jako například Scala (bez zrcátek je to 1793 milimetrů). Připraven je také velkorysý prostor pro cestující a digitální přístrojový panel s desetipalcovou uhlopříčkou se postará o všechny detaily při řízení.

Zavazadlový prostor činí 400 litrů. Celému vozu dominuje jednoduchost a praktičnost. Ve dveřích řidiče je prostor pro deštník, u víčka nádrže najdete škrabku na led. Malé, ale v určitých chvílích velmi podstatné detaily, které potěší každého motoristu.
A protože je zrychlení z nuly na stokilometrovou rychlost otázkou 8,4 sekundy, je tento model rozhodně velmi konkurenceschopný. Spotřeba paliva pohybující se kolem šesti litrů na sto najetých kilometrů, i to jsou přijatelné hodnoty.

Myslí se také na bezpečnost

Asistent dodržování jízdního pruhu, tempomat a asistent manévrování, to je jen krátký výčet ze všech pomocníků, kteří vám budou za volantem pomáhat. Ceník Škody Kamiq pak nabízí pestrou paletu dodatečné výbavy, díky níž se nabízí například vyhřívaná sedadla, automatická dvouzónová klimatizace nebo také sportovní multifunkční volant a sedmnáctipalcová litá kola.

V základní nabídce jsou výbavy Ambition, Style nebo Monte Carlo, která jistě potěší sportovně laděné motoristy.

Zdroj / foto: skoda-storyboard.com.