Luxusní vozy současné generace


Luxusní vozy současné generace

Většina luxusních vozů je upravena jako dvoudveřová a na silnici dokáže vyvinout velkou rychlost. Tyto vozy jsou drahé, protože jejich verze jsou omezené. Výrobci automobilů mají mnohokrát vlastní klasifikaci luxusních sportovních vozů, které prodávají v automobilovém průmyslu pro ty řidiče, kteří hledají v autě potěšení a extravaganci. Zde je několik příkladů luxusních sportovních vozů, které můžete porovnat a ohodnotit podle jejich cen a vlastností.

1. Jedním z nejextravagantnějších a nejdražších sportovních vozů je Ferrari F430 Spider. Ferrari tento vůz vygenerovalo jako druhý nejrychlejší vůz na světě, který dosahuje rychlosti až 193 mil za hodinu. Tato úžasná rychlost splnila očekávání, protože Ferrari vždy důsledně propagovalo a podporovalo špičkové modely a design svých vozů. Ferrari F430 v ceně 180 000 dolarů je všestranný sportovní vůz s motorem o výkonu 486 koní a je považován za nejlepší techniku F-1 společnosti.

2. Dalším špičkovým luxusním sportovním vozem je Jaguar XK. Tento vůz bude uveden na trh začátkem letošního roku jako jejich hlavní lákadlo pro řadu Jaguar. O tomto voze se říká, že je nejlehčí z konstrukcí Jaguar, a to díky platformě z lepeného hliníku, která je použita v jeho modernizovaných vlastnostech. Váží méně než předchozí verze, která je vybavena motorem DOHC o objemu 4,2 litru.

3. Porsche Cayman lze považovat za nejpropracovanější sportovní vůz značky Porsche, který byl uveden na trh. Ačkoli není považován za nejrychlejší nebo nejdražší konstrukci na automobilovém trhu, mnoho automobilových nadšenců je tímto vozem stále fascinováno kvůli přesnosti volantů a vyvážení motoru uprostřed, které poskytuje řidiči při jízdě. Cena vozu je 59 985 dolarů.

4. Pokud automobiloví nadšenci hledají rychlý vůz a rádi by uspokojili svou potřebu rychlosti, Chevrolet Corvette ZO6 má vše. Tento vůz dokáže uhánět rychlostí až 200 km/h. Chcete-li překonat velkou rychlost Corvetty, musíte si pořídit Ford GT a utratit 150 000 dolarů. Stejně jako závodní vůz Corvette C6R Le Mans má i ZO6 motor o objemu 7 litrů a výkonu 505 koní. Má také přední blatníky z uhlíkových vláken a osmiválec se suchou vanou.

To jsou jen některé z certifikovaných luxusních sportovních vozů, které mohou řidiči automobilů najít, když chtějí provést srovnání na trhu s automobily. Mnohé sportovní vozy mohou patřit mezi špičkové vozy, pokud se bavíme o jejich zařazení mezi luxusní sportovní vozy.