Rychlá modernizace sportovních vozů


Rychlá modernizace sportovních vozů

Modernizace sportovních vozů je nezadržitelná. Koncept sportovního vozu vytvořený Enzem Ferrarim v roce 1929 byl počátkem průmyslu sportovních vozů. Byl to on, kdo ukázal cestu ostatním výrobcům automobilů, aby následovali design sportovního vozu Ferrari.

Skvělé konstrukce vozů Ferrari jsou dobře známé díky jejich úspěchům v automobilových závodech a Ferrari je nejextravagantnějším a nejúspěšnějším závodním týmem v historii závodů Formule 1. Ferrari vyrobilo vozy, které fascinovaly svět svými verzemi sportovních vozů a prosadily jezdce jako Michael Schumacher a Alberto Ascari v celosvětovém automobilovém sportu.

Vlajkovou lodí značky Ferrari je model F430. Tento sportovní vůz je svalnaté dvoumístné kupé, které bylo v loňském roce přepracováno. Stal se nejžádanějším vozem letošního roku díky svým skvělým výkonům a přijatelné ceně 161 000 dolarů, která je podstatně nižší než u většiny vozů této třídy.

Nejaktuálnější verzí Ferrari je kabriolet Superamerica s pevnou střechou, jehož cena je 300 000 USD. Stal se nejprodávanějším vozem, když byl vystaven ve všech showroomech Ferrari ve Spojených státech. Má úžasný a zároveň výkonný motor V-12 a konstrukce převodovky pochází z verze F-1. Standardní výbava všech modelů Ferrari obsahuje pádla pro řazení převodovky na volantu.

Střecha modelu Superamerica z něj dělá úžasnou ukázku inženýrství a nápaditého designu. Střecha je vyrobena z elektrochromového skla a uhlíkových vláken. Řidič může měnit nastavení vozu z elegantního kupé na exotičtější otevřený sportovní vůz.

Kvůli rychlé modernizaci verzí Ferrari získala společnost v roce 1997 do vlastnictví Maserati – dlouholetého konkurenta ve výrobě sportovních vozů. Od té doby zvýšila prodeje Maserati a modernizovala výrobní zařízení společnosti. Začala také vyrábět nové modely, jako je Quattroporte hardtop, jehož cena je 95 000 USD, a kabriolet Spyder GT, jehož cena je 83 000 USD.

Ferrari je považováno za supervýkonný automobil. Svou stopu v průmyslu sportovních vozů si vydobyla díky mimořádnému designu a upravené technice svých sportovních vozů. Existují i další výrobci automobilů, kteří se stále prosazují v oblasti sportovních vozů. Chevrolet Corvette a Dodge Viper jsou rovněž úžasné svými konstrukcemi. Porsche Carr era se svým výkonem může srovnávat s Ferrari a je ještě dražší – stojí 440 000 dolarů.