Tuning vašeho vozu


Tuning vašeho vozu

Seřízení vašeho vozu je velmi důležité, protože je jedním z faktorů, které určují spotřebu paliva, výkon motoru, jízdní vlastnosti a životnost motoru vašeho vozu. Mělo by se provádět pravidelně, abyste udrželi vynikající stav svého vozu. Zde je několik tipů, které je třeba vzít v úvahu při seřizování vašeho vozu.

Správné ovládání

Vůz s dobrými jízdními vlastnostmi by měl mít stabilitu při zatáčení a projíždění ostrých zatáček. Zadní pneumatiky by měly mít správnou přilnavost, která mu umožní mírné klouzání v ostrých zatáčkách. To je zásadní, protože vůz s příliš velkou přilnavostí ztratí správnou trajektorii. Naopak malá přilnavost způsobí, že vůz bude klouzat příliš, což bude mít za následek ztrátu kontroly a snížení rychlosti při akceleraci. Některé z věcí, které souvisejí s ovladatelností vozu, jsou mimo jiné: specifikace vozu, styl jízdy, těžiště, celková hmotnost vozu a podvozek vozu.

Styl jízdy

Nejlepší možný styl jízdy je agresivní jízda, ale s naprostou kontrolou. Co nejdéle se pohybovat v blízkosti limitů vozu a vyhnout se jeho poškození bude velkou výzvou. Při ladění vozu podle závodních standardů je hlavním zájmem řidiče konzistence a plynulost jízdy. Být rychlý a neovladatelný je k ničemu. Být rychlý a mít vše pod kontrolou výrazně zlepší váš čas.

Nástroje, které je třeba použít

Zde je seznam nástrojů, které budete při ladění vozu potřebovat: šroubováky, dlouhé kleště, normální kleště, svěráky, elektrikářská páska, nůžky, klíče a některé specializované nástroje. Pokud nemáte čas na to, abyste to udělali sami, nebo pokud nemáte představu, jak to udělat, pak je lepší nechat seřízení provést odborným mechanikem, protože ten bude mít přístup ke všem potřebným nástrojům.

Několik tipů, jak dosáhnout rychlejšího času při závodě

V první řadě se musíte bavit. Netlačte na pilu, protože by to mohlo znamenat nehodu. Vždy mějte na paměti, že vždy existuje další čas na zlepšení vašeho závodního výkonu. Vždy buďte ve střehu před jakoukoli situací, která může nastat při závodě. Snažte se vyhýbat jakýmkoli nebezpečným situacím.

To je jen několik věcí, které je třeba vzít v úvahu, když plánujete vyladit svůj vůz. Udržování vozu v dobrém stavu znamená úspory – méně cest do servisu kvůli výměně dílů. Udržujte svůj vůz v bezporuchovém provozu a nebudete mít žádné bolesti hlavy.