Nejlepší dravci nedávné historie


Nejlepší dravci nedávné historie

Sportovní vozy jsou fascinující vozidla. Svými vlastnostmi vynikají mezi ostatními typy automobilů. Mezi sportovními vozy však stále existuje konkurence. Je fascinující hovořit o těchto sportovních vozech a o tom, proč vynikají nad svými současníky.

Zde jsou některé z vozů, které se dostaly na seznam nejlepších sportovních vozů, a vlastnosti, díky nimž vyčnívají nad průměr.

Audi A3 2.0T

Tento vůz přesahuje krásu svého exteriéru. Automobiloví nadšenci na něm oceňují jeho pohotové reakce a agilitu.

Audi A3 2.0T je vybaveno mezichladičem, přeplňovaným motorem o objemu 2,0 litru a 16 ventily. Vůz slibuje výkon až 197 km/h při 5100 ot.

Mezi další vlastnosti patří šestistupňová manuální převodovka, typ pohonu předních kol, rozvor 101,5 palce a pohotovostní hmotnost 3300 – 3350 liber.

Chevrolet Corvette

Motor V-8 (7,0 l) se 16 ventily umožňuje dosáhnout vyšší rychlosti, a protože je vůz lehčí než běžné automobily, je Chevrolet Corvette schopen zrychlit na 125 km/h za 12 sekund během jedné čtvrtiny míle. Brzdový systém vozu je působivý. Ohromující je také reflexní schopnost vozu. Vůz má následující specifikace: typ pohonu zadních kol a pohotovostní hmotnost v rozmezí 3100 – 3300 liber.

Honda Accord

Vůz přichází se svým svěžím vzhledem: přepracovaným interiérem, stylem zadní a přední části a lepší schopností minimalizovat zvuk. Honda Accord se stále může pochlubit svými kvalitami, jako je vysoká hodnota pro další prodej, vynikající konstrukce a spolehlivost. Accord V6 je vybaven novým stabilním systémem a vylepšeným odpružením. Tento vůz má také následující specifikace: typ pohonu předních kol, pohotovostní hmotnost 3100 až 3600 liber, rozvor až 107,9 palce a 5 nebo 6stupňovou manuální převodovku.

Porsche Boxster

Porsche Boxster dobře vypovídá o své vyváženosti. Tuto vlastnost spojuje s nárůstem výkonu, který poskytuje jeho 24ventilový motor DOHC o objemu 2,7 litru. Brzdový systém je stejně pozoruhodný jako celková agresivita vozu.

Mezi další vlastnosti vozu patří např:

Rozvor náprav 95,1 palce a pohotovostní hmotnost v rozmezí 2900-3100 liber.

Sportovní vozy se skutečně vyvíjely a budou se vyvíjet, dokud bude existovat konkurence. Automobiloví nadšenci mohou s přibývajícími lety očekávat další pozoruhodné vlastnosti sportovních vozů.