Sportovní auta pro dívky


Sportovní auta pro dívky

Při pohledu na různé druhy automobilů si nelze nevšimnout, že každý vůz má nějaký zvláštní rys, vlastnost, která ho dělá tím, čím je. A my si nemůžeme pomoci, ale musíme auto kategorizovat podle jeho vzhledu a vlastností. U sportovních aut pro dívky obvykle dojdeme k představě kabrioletu roadster, který je malý a kompaktní. Pro lepší představu uvádíme několik vozů, které lze zařadit do kategorie „chick car“.

Volkswagen Brouk

Volkswagen Beetle je kompaktní rodinný vůz, který se vyrábí v Německu. Je to jeden z nejsnáze rozpoznatelných automobilů na celém světě. Díky své popularitě se dokonce posunul až na kultovní status s mnoha věrnými příznivci. Pro svůj charakteristický tvar je známý jako brouk, brouk nebo kafer (německy).

Mini Cooper

Tento vůz je cenově dostupný, stylový, zábavný a kompaktní stroj. Poprvé byl navržen v roce 1959 jako vůz, který kombinuje velký vnitřní prostor s malou karoserií. Je velmi atraktivní na pohled a oblíbený u širokého okruhu lidí díky své cenové dostupnosti. Pokud jde o otázky bezpečnosti, mini cooper využívá protiblokovací brzdový systém pro větší stabilitu a kontrolu zejména v zatáčkách a při průjezdu zatáčkou. Interiér tohoto vozu je stylový a kompaktní. Jednou z nevýhod je jeho malý úložný prostor, ale to se od tohoto typu vozu očekává. Není to žádný „hot rod“, ale jízda po městě je s ním zábavná.

BMW Z4 Roadster

Z4 je pokračovatelem řady Z3, která byla poprvé představena v roce 1996. Pro svůj agresivní design je velmi oblíbený u mladých i starších milovníků automobilů. Je o něco větší než Z3 a jeho karoserie je mnohem tužší, i když byla přijata opatření ke snížení celkové hmotnosti karoserie bez snížení tuhosti. Má tuhý podvozek, různé možnosti převodovky a velké kotoučové brzdy, které tomuto vozu umožňují poskytovat velký komfort a potěšení z jízdy.

Jedná se o jedny z nejlepších sportovních vozů, které lze považovat za „dívčí“ vozy. Pokud stále přemýšlíte, jaký vůz si chcete pořídit, zvažte následující: Ceny kabrioletů začínají kolem 20 000 dolarů a pohybují se v řádech statisíců. Použité motory jsou obvykle čtyřválcové nebo šestiválcové, zatímco ty dražší využívají motory V6 nebo V8. Náklady na údržbu kabrioletů jsou zhruba stejné jako u sedanů a díky technologiím se měkké střechy staly pevnějšími a odolnějšími, aby vydržely dlouholeté zacházení.