Příběh o klasických (sportovních) autech


Příběh o klasických (sportovních) autech

Klasické sportovní vozy

Tato tři slova dohromady vytvářejí obraz vznešenosti, rychlosti a extravagance. Kdo si totiž může dovolit klasické sportovní vozy? Samozřejmě jen ti zámožní! Ale pro průměrného „Joea“, který sní o vlastním klasickém sportovním voze a doufá, že se o něm dozví více, je tento článek určen k poskytnutí informací o tomto úžasném „králi silnic“.

Nejprve poznejte přední značky klasických sportovních vozů.

1. Lotus

Lotus je známý tím, že přišel s modely Lotus Elise 11S, Lotus Elise Motorsport, Lotus Elan, Lotus Europa Twin Cam, Lotus Super Seven S4, Lotus Elan SE Turbo a Lotus Super Seven Replica by Birkin.

2. Austin Healey Sprite

Pouze Austin Healey Sprite může přijít se závodním vozem Bugeye Sprite s vynikajícím výkonem 250 koní! Speedwell Sprite Vintage Race Car z roku 1960 je další silou, se kterou se musí počítat, stejně jako Austin Healey Sprite MK z roku 1962.

3. Austin Mini

Austin Mini se může pochlubit modelem Mini Cooper, který se dodává ve vynikajících barvách a za 13 000 dolarů je to docela krádež!

4. TVR

TVR má tuto elitní sbírku klasických sportovních vozů, jako je TVR Tuscan Challenge Race Car, TVR S2 Roadster, TVR Taimar Coupe a TVR 2500M.

5. Birkin

Klasický sportovní vůz je téměř synonymem pro značku Birkin, protože ji proslavily repliky Louts Super Seven a nabízí mimo jiné roadstery Birkin S3, Birkin C-S3 Street, které jsou vybaveny motorem Ford ZETEC, kotoučovými brzdami na čtyřech kolech a odolnou hliníkovou karoserií.

6. Jaguar

Jaguar je „mocný“ klasický sportovní vůz, kterého se muži nemohou nabažit. S modely Jaguar E-type Coupe, Jaguar X-Type Track Car a replikou Jaguar C-Type je to značka, která skutečně posouvá klasické sportovní vozy několikrát „na hranici“.

7. Triumph

Triumph s motorem Jaguar řve přesně tak, jak se od klasického sportovního vozu očekává. Klasické modely jako Triumph Spitfire MK III z roku 1969 a Triumph TR3A z roku 1960 jsou symbolem toho, co je pro značku Triumph nejdůležitější – sofistikovanost a výkon.

Zde je několik knih, které čtenáře informují o tom, jak udržovat klasické sportovní vozy ve špičkové kondici: „Classic Car Restorer’s Handbook“, „Fun and Profit Buying, Showing and Selling Vintage and Classic Cars“, „Restoration of Antique and Classic Cars“, „Budget Auto Restoration: „Nízkonákladové triky krok za krokem“ a „Jak přestavět a upravit svalnaté auto“.

Klasický sportovní vůz vyzařuje akčnost a vznešenost. Není divu, že nikdy nevyjde z módy.