Nejžhavější značky sportovních vozů


Nejžhavější značky sportovních vozů

Na automobilovém trhu je mnoho špičkových sportovních vozů, které jsou k dispozici v různých cenových relacích. Ceny se pohybují od 20 000 dolarů za kompaktní vůz až po cenu 1 250 000 dolarů za Bugatti Veyron, který může sloužit jako luxusní vůz nebo také pro závodění.

Od doby, kdy se sportovní vůz objevil ve světě automobilů, se stal jedním z nejprodávanějších vozů každé automobilky, která vyrábí jakoukoli verzi tohoto druhu. Sportovní vůz je stále nejprodávanějším vozem, který chce vlastnit mnoho automobilových nadšenců. Žádoucí vzhled a extravagance, kterou představuje, činí každý sportovní vůz ohromujícím v očích každého řidiče. Zde je několik modelů, které patří ke „špičce“ v kategorii sportovních vozů:

1. Aston Martin DB9 Volante má podobné vlastnosti jako Jaguar, zejména vnější vzhled. Mezi vozy jsou určité podobnosti, ale DB9 je klasičtější a Jaguar XKR může být hezčí, pokud se podíváte na detaily velmi pozorně. DB9 je vybaven motorem V12 o objemu 6 litrů a výkonu 450 koní, který dokáže uspokojit potřebu rychlosti každého řidiče.

2. Chevrolet Corvette Convertible je schopen dosáhnout výkonu 400 koní, má hladké řízení a je připraven na jízdu na závodní dráze. Je cenově dostupný s cenou 50 000 dolarů. Cena je nízká ve srovnání s jinými sportovními vozy, které mají podobné vlastnosti a výkon. Současná verze Corvetty je stále nejrychlejší ve své třídě i vůči předchozím Corvettám, které byly vydány.

3. Mercedes-Benz SL65 AMG Roadster se dodává s pevnou střechou s elektrickým zapalováním, která je modifikací předchozího provedení SL. Je to pravděpodobně nejextravagantnější aspekt na designu. Nejúžasnějším prvkem tohoto vozu jsou však jeho mechanické vlastnosti, které přicházejí s motorem V12 a produkují 604 koní. Vůz vás díky své rychlosti dokáže odpálit na první pohled.

4. Jaguar XKR Cabrio je „fešák“ svým vnějším vzhledem. Tím však jeho úžasný vzhled nekončí. Mechanické vlastnosti připomínají další skvělé vlastnosti vozu. Ve srovnání s ostatními verzemi Jaguaru je XKR vysoce vyladěný a má motor V8 o výkonu 390 koní, který generuje skvělý výkon sportovního vozu.

Sportovních vozů, které lze zařadit mezi „špičku“ ve své třídě a cenové kategorii, je mnohem více. Mezi další sportovní vozy, které lze zařadit mezi super exotické vozy, patří Ferrari F430, Porsche Carrera GT, Cadillac XLR Star Black Limited, BMW 645Cic a Lexus SC 430.