Bezpečnost především


Bezpečnost především

Při koupi sportovního vozu byste měli zvážit, jak bezpečná je jeho jízda. Je třeba zvážit dva druhy bezpečnostních prvků: funkční bezpečnost a neaktivní bezpečnost.

Funkční bezpečnost vyžaduje prvky, které mají zabránit nehodám automobilů. Patří sem účinné brzdy, citlivé rukojeti a spolehlivé odpružení. Níže jsou uvedeny některé z těchto funkčních bezpečnostních prvků. Měli byste si být vědomi jednotlivých funkcí, abyste věděli, kdy jste spatřili svůj ideální sportovní vůz.

ELEKTRONICKÉ STABILIZAČNÍ SYSTÉMY. Tato funkce má schopnost rozpoznat, kdy je vůz neovladatelný, a zasahuje do kol pomocí diskriminačního brzdění konkrétních kol. Zahrnuje kontrolu trakce a protiblokovací systém brzd. Tato funkce je k vidění většinou u luxusních sportovních vozů, protože je drahá.

ANTI-LOCK BRAKING SYSTEM neboli ABS umožňuje automobilům rychle zastavit a přitom nadále snadno manévrovat. Antiblokovací brzdové systémy se aktivují pomocí intenzivního tlaku, takže je třeba se naučit, jak na to. Nespoléhejte se jen na mírný tlak, abyste se vyhnuli smyku.

Efektivní TRACTION HANDLING pomáhá vozům udržet přilnavost i při zrychlování. Tato funkce se většinou navrhuje pro zadní kola, protože pomáhá omezit ucpávání a použití posilovače brzd na otáčející se kolo.

Na druhé straně neaktivní bezpečnostní prvky jsou takové, které chrání řidiče a ostatní cestující vždy, když funkční bezpečnostní prvky selžou. Patří sem následující prvky:

Nastavitelné opěrky hlavy se lépe nazývají opěrky hlavy, protože zabraňují tomu, aby se hlava řidiče při nárazu zakláněla sem a tam. Aby byly účinnější, měly by odpovídat výšce cestujících. Většina vozidel má jako bezpečnostní prvek airbagy. Ideální a důležité jsou vozy, které mají airbagy pro všechny cestující a pokrývají přední a boční část vozu.

Důležitým prvkem bezpečnosti automobilu jsou také bezpečnostní pásy. Měli byste také zkontrolovat a ujistit se, že jsou bezpečnostní pásy funkční. Bezpečnostní pásy mohou v případě autonehody zachránit vás i vaši rodinu. Ujistěte se, že vozidlo má nastavitelné ramenní pásy, aby bylo možné pás nastavit tak, aby odpovídal výšce cestujícího.