Škoda Octavia


Škoda Octavia

Škoda Octavia je jednou z nejznámějších a nejdéle existujících modelů automobilů v České republice. Tato značka se datuje až do roku 1996, kdy byla poprvé představena jako vůz nižší střední třídy. Tento vůz byl vyvinut společností Škoda Auto, jež byla členem koncernu Volkswagen Group. Škoda Octavia byla prvním modelem automobilu vybaveným novou technologií a moderním designem. Byl to vůz nižší střední třídy, který byl vybaven atraktivním vzhledem, robustním motorem a velmi kvalitními komponenty.

Skvělý návrh

Byl navržen tak, aby poskytoval maximální komfort a pohodlí za dostupnou cenu. První generace Škoda Octavia byla vybavena motorem 1.6 litru o výkonu 75 kW. V roce 1998 byla druhá generace Škody Octavia představena se zcela novou platformou a moderním designem. Tento vůz nabízel vyšší komfort, výkon a bezpečnost. Druhá generace Škody Octavia byla vybavena motorem 1.8 litru o výkonu 88 kW. Tento vůz byl velmi úspěšný na trhu a stal se jedním z nejprodávanějších vozů v České republice. Škoda Octavia třetí generace byla představena v roce 2004. Tento vůz byl vybaven moderními technologiemi a moderním designem. Byl to první vůz Škody vybavený systémem start/stop a moderními asistenčními systémy. Třetí generace byla vybavena motorem 1.4 litru o výkonu 81 kW a velmi úspěšná na trhu. Škoda Octavia čtvrté generace byla představena v roce 2013 se zcela novou platformou a moderním designem.

Asistenční prvky

Tento model byl vybaven moderními technologiemi a bezpečnostními prvky. Byl to první vůz Škody vybavený systémem asistenčního řízení. Čtvrtá generace Škoda Octavia byla vybavena motorem 1.4 litru o výkonu 110 kW. Škoda Octavia je jednou z nejznámějších a nejdéle existujících značek automobilů v České republice. Tato značka se datuje až do roku 1996 a od té doby prošla mnoha změnami a vylepšeními. Škoda Octavia je velmi oblíbená a úspěšná značka, která si získala oblibu u řidičů z celého světa.